גנטיקה וציטוגנטיקה

גאמידור דיאגנוסטיקה מובילה בתחום הגנטיקה ופעילה בתחום למעלה מ- 20 שנה, קיימים מספר תחומי פעילות בהם עיקריים:

בדיקות חלבון עוברי (Prenatal Screening):
חברת גאמידור דיאגנוסטיקה מייצגת את חברת Perkin Elmer, החברה המובילה בעולם בפיתוח ושיווק בדיקות סקר פרנטלי ("חלבון עוברי") לטרימסטרים הראשון והשני (PAPP-A, fBHCG, AFP, HCG, UE3, Inhibin). הבדיקות מבוצעות על מערכות ה AutoDelfia וחישוב הסיכונים מתבצע בתוכנת Life Cycle. כל בדיקות החלבון העוברי בישראל מבוצעות במערכות ה AutoDelfia.
לאחרונה השיקה החברה גם את בדיקת ה PIGF לאיבחון מוקדם של רעלת הריון. בתחילת 2018 תושק גם בדיקת ה Smart NIPT המהפכנית שתאפשר איבחון מדוייק של הטריזומיות 13,18,21 בעלות נמוכה ובביצוע מקומי ע"י מעבדות קופות החולים ובתי החולים.  

בדיקות סקר ילודים (Neonatal Screening):
חברת גאמידור דיאגנוסטיקה מייצגת את חברת Perkin Elmer, החברה המובילה בעולם בפיתוח ושיווק בדיקות סקר יילודים. הבדיקות מבוצעות על מערכות ה-AutoDelfia וה-Victor Enlite וכוללות מגוון רחב של בדיקות כגון TSH, T4, 17OHP, TREC ועוד.
כל בדיקות סקר היילודים הנ"ל מבוצעות בישראל במעבדה המרכזית של משרד הבריאות בביה"ח שיבא על המערכות של חברת Perkin Elmer.

בדיקות סקר נשאים גנטי (NanoChip):
חברות גאמידור וסביון דיאגנוסטיקה הינן היצרניות והמשווקות של מערכות ה NanoChip המיועדות לביצוע מגוון רחב של בדיקות סקר נשאים גנטי בהריון. הבדיקות מבוצעות על מערכת MicroArray אוטומטי ומכסות את מרבית המחלות השכיחות כגון: CF, Tay Shacs, Ashkenazi Panel, BRCA ועוד. מרבית בדיקות הסקר הגנטי בישראל מבוצעות על מערכות ה NanoChip.

בדיקת סקר נשאים מורחבת (MyScreen):
חברת גאמידור מפתחת ומשווקת את בדיקת ה MyScreen לסקר נשאים גנטי מורחב המבוססת על טכנולוגיית ה-New Generation Sequencing ,NGS. הבדיקה מאבחנת בו זמנית באופן מהיר ולא יקר מעל ל-387 מחלות גנטיות שונות בקרב כלל האוכלוסיות בישראל.  

רעלת הריון
חלבון עוברי
סקר ילודים