חברת גאמידור דיאגנוסטיקה שמחה להכריז על קבלת הנציגות של חברת Tecan בישראל.

החל מ – 1.7.2023 חברת גאמידור דיאגנוסטיקה תהיה ערוכה לתמוך באופן מלא בלקוחות TECAN בישראל, חברתנו תטפל בכל הפניות, תספק סיוע טכני ואפליקטיבי ע"י צוות מיומן ומקצועי.

החברות TECAN וגאמידור דיאגנוסטיקה עובדות בשיתוף פעולה הדוק על מנת להבטיח מעבר רציף של נציגות החברה, והמשך מתן שירות מקצועי ואיכותי.

 Tecan

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה גאה להיות שותפה במאמץ המדיני לעזרה לנפגעי רעידת האדמה בטורקיה.

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה נרתמה לדרישת משרד הבטחון והצליחה, בלוח זמנים לחוץ וחריג, להתארגן ולספק בדיקות בתחום המיקרוביולוגיה למשלחת שיצאה מטעם הצבא.

 ynet

תעודת חברה ירוקה לשנת 2022.

אנו שמחים לעדכן שהוענקה לחברת גאמידור דיאגנוסטיקה תעודת חברה ירוקה לשנת 2022, בגין שמירה על איכות הסביבה ומיחזור פסולת אלקטרונית בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה.

Bionano Genomics – OGM (Optical Genome Mapping)

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה משווקת את מכשיר ה Saphyr פורץ הדרך של חברת Bionano Genomics המאבחן שינויים מבניים בדנא (SV- Structural Variants) בטכנולוגיית Optical Genome Mapping. בעזרת מגוון ערכות לאפליקציות שונות (מח עצם, דם, רקמות ועוד) ניתן לאבחן בטכנולוגיה זו סוגים רבים של שינויים מבניים ברמת הדנא (טרנסלוקציות מאוזנות/לא מאוזנות, חסרים ותוספות, הכפלות ועוד) שלא ניתן לאבחן בשיטות אחרות.

השיטה מאפשרת בצורה פשוטה ומהירה לאבחן את הגורמים לסוגי סרטן שונים בבדיקות ההמטואונקולוגיה או את הגורמים התורשתיים למגוון מחלות גנטיות.
שיטה זו מחליפה שיטות קודמות ומסורבלות יותר ששימשו יחדיו לבדיקות אלו כגון בדיקות ה- Karyotype FISH ובדיקות ה-CMA. בכך מתאפשר איבחון מדוייק ומהיר יותר והתאמת הטיפול התרופתי המתאים למטופל (Personalized Medicine). 

> לאתר החברה 

> קישור להורדת עלון המכשיר 

מערכת UltraSAFE תוצרת חברת MILESTONE

מערכת UltraSAFE היא המערכת הראשונה בעולם המיועדת למילוי אוטומטי של מכלים ייעודיים לאחסון דגימות פתולוגיות יחד עם כמות מתאימה של נוזל פיקסציה.
המערכת עוצבה במיוחד על מנת לענות על הצרכים של הובלת דגימות פתולוגיות באופן מיטבי ובטיחותי מחדר הניתוח אל המכון לפתולוגיה. המטרה העיקרית בבדיקת המערכת היא אריזה נכונה ובטיחותית של הדגימות בחדר הניתוח וכן הובלה בטיחותית ללא נזילות של פורמלין.

> למידע נוסף באתר החברה  

נציגות חדשה חברת Rovers medical devices 

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה החלה לייצג את Rovers medical devices אשר מייצרת את מברשת Evalyn ללקיחה עצמית של בדיקת HPV. הערכה נועדה להעלאת אחוז ההיענות באוכלוסיה לבדיקת HPV ולמניעת מקרים של סרטן צוואר הרחם. הבדיקה מבוצעת באופן עצמי בצורה פשוטה וקלה ונשלחת למעבדה לביצוע. הבדיקה נבדקת בפיילוט נרחב על ידי מערך המעבדות של קופת חולים מכבי. 

> לאתר החברה  > כתבה שפורסמה ב-ynet אודות הפיילוט במכבי 

מכשיר HemoScreen לבדיקות המטולוגיות POC

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה החלה לייצג את את חברת Pixcell.
בדיקות המטלוגיות מהירות ומדוייקות הינן צורך עולה. מכשיר HemoScreen של חברת Pixcell הינו המכשיר היחיד לבדיקות 5-part המטולוגיות אשר מאושר על ידי ארגון ה- FDA לשימוש כמכשיר Point of care.
בדיקת CBC במכשיר ה- HemoScreen הינה פשוטה ביותר, עושה שימוש במחסניות חד פעמיות ולא מצריכה ריאגנטים, תחזוקה שוטפת או קליברציות.

> למידע נוסף

 חברת NanoDiagnostics לאבחון TBI

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה החלה לייצג את את חברת NanoDiagnostics במכשיר חדשני לאבחון TBI (traumatic brain injury). המכשיר מייעל ומקצר משמעותית את הזמן לאבחון ומפחית את התורים לבדיקות רדיולוגיות.

נציגות בדיקות למחלות אוטואימוניות EliA 

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה שמחה לעדכן כי נבחרה להיות הנציגה הבלעדית של כל ליין הבדיקות של מערכות Phadia מתוצרת Thermo Scientific.
חברת גאמידור דיאגנוסטיקה מייצגת את בדיקות האלרגיה האיכותיות והאמינות ImmunoCAP על גבי מערכות Phadia למעלה מ-20 שנה. החל מהראשון לינואר, 2021, החליטה חברת Thermo Scientific לאחד גם את בדיקות EliA למחלות אוטואימוניות תחת אחריות גאמידור דיאגנוסטיקה

Thermo Scientific מציעה עשרות בדיקות רלוונטיות קלינית אשר מיועדות לעזור לרופאים לקבל החלטות מבוססות לטיפול. הבדיקות מבוצעות בטכנלוגיית ומוצרי EliA. מגוון הבדיקות כוללות מרקרים לאבחון המחלות הסיסטמטיות והספציפיות הנפוצות ביותר, כולל –
Connective tissue diseases, rheumatoid arthritis, antiphospholipid syndrome, vasculitis and Goodpasture syndrome, inflammatory bowel disease, celiac disease, pernicious anemia, autoimmune liver diseases and autoimmune thyroid diseases.
בדיקות EliA מאפשרות לבצע בדיקות אוטואימניות מהמעלה הראשונה ולשים את המטופל במקום הראשון.

החברה מציעה מערכות אוטומטיות, איכותיות ואמינות המותאמות לעבודה דיאגנוסטית. המערכות מתאימות לצרכי המעבדה מהמכשיר הקטן ביותר Phadia 200 ומכשירי Phadia 250, Phadia 1000,
Phadia 2500 ועד המכשיר הגדול ביותר Phadia 5000.

בדיקות האלרגיה של חברת Thermo מבוצעות בטכנולוגית ImmunoCAP – בדיקות Specific IgE ללמעלה מ-600 אלרגנים, total IgE, Tryptase, sIgG4 ועוד. בדיקות ImmunoCAP נחשבות gold standard ל-Specific IgE בבדיקות דם הודות ל-50 שנות ניסיון, למעלה מ-6000 פרסומים ורפרנסים ב-guidelines של רשויות הבריאות.
תחום חדש ומבטיח אשר מוטמע כיום בישראל ע"י גאמידור דיאגנוסטיקה הן בדיקות האלרגיה המולקולארית של Phadia הנבדקות על גבי המערכות הקלאסיות ומערכת ISAC.
בדיקות אלרגיה מולקולארית מאפשרות לזהות מרכיבים ספציפיים באלרגנים – Component testing. בעזרת בדיקות אלו ניתן לבדוק האם מקור האלרגיה נובע ממרכיבים ספציפיים או קרוס ראקטיביים וללמוד על חומרת האלרגיה וסיכויי ההירפאות. בדיקת ISAC מאפשרת לבדוק 112 קומפננטות בו זמנית ולקבל תמונה רחבה על מצב המטופל.

תוכנת GeneFax

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה בשיתוף חברת Optra Health מארה"ב השיקו בישראל את תוכנת GeneFax – תוכנת בינה מלאכותית לייעוץ גנטי. התוכנה תוכנס לפיילוט באחת מקופות החולים בקרוב ומטרתה להקל את העומס על צוותי הייעוץ הגנטי.

תוכנת GeneFax הינה תוכנת הייעוץ הגנטי הנפוצה ביותר כיום בארה"ב ומשתמשים בה לקוחות כגון: Lab Corp, Baylor Genetics, Jhon Hopkins, Quest Diagnostics, Astra Zenica, Sema4, Mount Sini, Miriad, ועוד.

התוכנה מבצעת את כל שלבי ה PreTest וכל שלבי ה PostTest מול המטופלים בתחומי ה Carriers Screening, Oncogenetics ותחומים נוספים כגון NIPT, PGD.

שיטת ההפעלה של התוכנה היא על בסיס ChatBot שבו מתקיים דיאלוג אינטרקטיבי בין התוכנה למטופל (באפליקציה בנייד או באתר ייעודי). במהלך הדיאלוג ניתן למטופל הסבר מלא על הבדיקות המוצעות ע"י המכון הגנטי ונאספים כל הנתונים הרלוונטיים הדרושים מהמטופל לצורך התאמת הבדיקה וביצועה. שאלון זה מועבר ליועץ הגנטי המלווה את המטופל. השאלון כולל גם בניית עץ משפחה בתחומים הרלוונטיים וחוסך את הצורך בראיון פיזי עם המטופל. 

לאחר ביצוע הבדיקה הרלוונטית יודעת התוכנה לקלוט את תשובות המעבדה (הן כקובץ אלקטרוני והן כסריקה של מסמכי נייר) ולהסביר למטופל את משמעות תוצאות הבדיקה (הן תוצאות שליליות והן חיוביות). הנבדק יכול לשאול שאלות את התוכנה בהקלדה חופשית או מתוך סרגל בחירה של שאלות רלוונטיות לנושא. התוכנה יודעת לעבוד גם בכלים של אודיו כגון העוזרת האישית Alexa של אמזון ועוד (כרגע באנגלית בלבד).

ליועץ הגנטי מותקנת תוכנת ניהול אשר מאפשרת לו לקבל תמונת מצב מלאה בכל רגע נתון על המטופלים שנמצאים בתוכנה, עריכת שאלונים, ניהול השאלונים שהתקבלו, זימון נבדקים, שליחת קישורים לתוכנה לנבדקים ועוד. התוכנה אינה דורשת כל חיבור לענן וניתן להתקינה על שרת מקומי.

פירוט נרחב של יכולות התוכנה ניתן למצוא באתר החברה: https://www.optrahealth.com/

בדיקת NanoChip OncoPanel 51

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה השיקה את ערכת ה OncoPanel 51 אשר מיועדת לבדיקת 51 מוטציות מייסד שכיחות המגבירות את הסיכון לסרטן ב 10 גנים שונים. הבדיקה מבוצעת על מערכת ה NanoChip המוכרת והמוכחת שבשימוש המעבדות הגנטיות כבר מעל 10 שנים. רשימת המוטציות תואמת לדרישות משרד הבריאות כפי שפורסמו בחוזר משרה"ב 13/2020. מטרת הבדיקה היא לאתר מוטציות מייסד אונקוגנטיות כקו סריקה ראשוני בחולי סרטן ובני משפחותיהם (עד קירבה שלישית).

הערכה סיימה ולידציה מוצלחת בשלושה מרכזים גנטיים ותיכנס לשימוש רוטיני במספר מעבדות בסוף השנה.