תוכנת GeneFax

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה בשיתוף חברת Optra Health מארה"ב השיקו בישראל את תוכנת GeneFax – תוכנת בינה מלאכותית לייעוץ גנטי. התוכנה תוכנס לפיילוט באחת מקופות החולים בקרוב ומטרתה להקל את העומס על צוותי הייעוץ הגנטי.

תוכנת GeneFax הינה תוכנת הייעוץ הגנטי הנפוצה ביותר כיום בארה"ב ומשתמשים בה לקוחות כגון: Lab Corp, Baylor Genetics, Jhon Hopkins, Quest Diagnostics, Astra Zenica, Sema4, Mount Sini, Miriad, ועוד.

התוכנה מבצעת את כל שלבי ה PreTest וכל שלבי ה PostTest מול המטופלים בתחומי ה Carriers Screening, Oncogenetics ותחומים נוספים כגון NIPT, PGD.

שיטת ההפעלה של התוכנה היא על בסיס ChatBot שבו מתקיים דיאלוג אינטרקטיבי בין התוכנה למטופל (באפליקציה בנייד או באתר ייעודי). במהלך הדיאלוג ניתן למטופל הסבר מלא על הבדיקות המוצעות ע"י המכון הגנטי ונאספים כל הנתונים הרלוונטיים הדרושים מהמטופל לצורך התאמת הבדיקה וביצועה. שאלון זה מועבר ליועץ הגנטי המלווה את המטופל. השאלון כולל גם בניית עץ משפחה בתחומים הרלוונטיים וחוסך את הצורך בראיון פיזי עם המטופל. 

לאחר ביצוע הבדיקה הרלוונטית יודעת התוכנה לקלוט את תשובות המעבדה (הן כקובץ אלקטרוני והן כסריקה של מסמכי נייר) ולהסביר למטופל את משמעות תוצאות הבדיקה (הן תוצאות שליליות והן חיוביות). הנבדק יכול לשאול שאלות את התוכנה בהקלדה חופשית או מתוך סרגל בחירה של שאלות רלוונטיות לנושא. התוכנה יודעת לעבוד גם בכלים של אודיו כגון העוזרת האישית Alexa של אמזון ועוד (כרגע באנגלית בלבד).

ליועץ הגנטי מותקנת תוכנת ניהול אשר מאפשרת לו לקבל תמונת מצב מלאה בכל רגע נתון על המטופלים שנמצאים בתוכנה, עריכת שאלונים, ניהול השאלונים שהתקבלו, זימון נבדקים, שליחת קישורים לתוכנה לנבדקים ועוד. התוכנה אינה דורשת כל חיבור לענן וניתן להתקינה על שרת מקומי.

פירוט נרחב של יכולות התוכנה ניתן למצוא באתר החברה: https://www.optrahealth.com/

בדיקת NanoChip OncoPanel 51

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה השיקה את ערכת ה OncoPanel 51 אשר מיועדת לבדיקת 51 מוטציות מייסד שכיחות המגבירות את הסיכון לסרטן ב 10 גנים שונים. הבדיקה מבוצעת על מערכת ה NanoChip המוכרת והמוכחת שבשימוש המעבדות הגנטיות כבר מעל 10 שנים. רשימת המוטציות תואמת לדרישות משרד הבריאות כפי שפורסמו בחוזר משרה"ב 13/2020. מטרת הבדיקה היא לאתר מוטציות מייסד אונקוגנטיות כקו סריקה ראשוני בחולי סרטן ובני משפחותיהם (עד קירבה שלישית).

הערכה סיימה ולידציה מוצלחת בשלושה מרכזים גנטיים ותיכנס לשימוש רוטיני במספר מעבדות בסוף השנה.

נציגות חדשה חברת GenapSys Inc

חברת גאמידור דיאגנוסטיקה המתמחה במגוון מוצרים לביולוגיה מולקולרית וריצוף בתחומי הדיאגנוסטיקה  והמחקר גאה להודיע על היותה הנציגה בישראל של חברת GenapSys Inc.

חברת GenapSys Inc הינה חדשנית בתחומה ומציעה מכשירים וריאגנטים לריצוף NGS בטכנולוגיה ייחודית המהווה קפיצת מדרגה משמעותית באיכות הריצוף ובעלותו, וכל זאת במכשיר bench-top הקטן אף מ- PCR סטנדרטי.

מידע נוסף

מרכז הדרכה קבוצתי  

בחודשים האחרונים סיימנו את בניית מרכז ההדרכה הקבוצתי באשדוד. המרכז נבנה לפי סטנדרטים בינלאומיים ונועד לשרת את הקבוצה למטרות הדרכה פנימיות וחיצוניות. מרכז ההדרכה כולל מעבדה משוכללת המכילה את מוצרי החברה, כיתות לימוד אינטראקטיביות, פינות עבודה ואולם אירוח.